Kronikë

Rrogozhinë/Aksidentohet ambulanca, 4 persona mbeten të plagosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:02 - 24/01/21 |
Opi Nion

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Rrogozhinë në zonën e quajtur Bishti i Zhurit. Sipas informacioneve të para, 4 persona kanë mbetur të plagosur, ndërsa në autoambulancë është përplasur me një mjet tip “ Mercedes Benz”.

Mësohet se autoambulanca po qarkullonte me shpejtësi pasi ishte duke transportuar një person të sëmurë, i cili gjithashtu ka mbetur i lënduar nga aksidenti.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe është duke punuar për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit./Opinion.al

Pas