Life Style

Rrjeti shfrenon fantazinë me meme, kush i drejton ultrasit holandezë në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:26 - 25/05/22 |
Opi Nion

Gjatë mbrëmjes së djeshme Tirana u pushtua nga dhuna për shkak të përplasjes së tifozerive të Romës dhe Feyenoordit me njëri-tjetrin dhe më pas me policinë.

Deri në orët e para të mëngjesit të së mërkurës policia e pati të vështirë të vinte situatën nënkontroll, ndërsa 80 tifozë të dhunshëm janë kthyer në Itali.

Por situata e krijuar në vendin tonë, nuk mund të anashkalohej nga faqet e meme-ve, të cilët kanë ironizuar situatën në kryeqytet duke përdorur edhe foto të politikanëve shqiptarë.

Pas