Aktualitet

Rritja e rasteve të reja, si paraqitet gjendja tek Infektivi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:53 - 29/06/20 |
el ida

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njoftoi se vijon të ketë shtrime në spitalin infektiv ku aktualisht po trajtohen 84 pacientë, 11 prej tyre janë në terapi intensive, ndërsa 2 janë të intubuar.

Në vendin tonë aktualisht janë 970 persona aktivë me COVID19, kryesisht në Tiranë, Shkodër, Durrës.

Pavarësisht rasteve ditore të identifikuara pozitivë, lajmi i mirë është se në 24 orët e fundit janë shëruar 54 qytetarë, duke e çuar në 1438 numrin e të shëruarve që nga fillimi i epidemisë.

Sakaq, Ministria e Shëndetësisë ka raportuar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, nga 371 testime./Opinion.al

Pas