Rajoni

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:31 - 14/07/20 |
Opi Nion

Një tjetër person ka humbur jetën nga koronavirusi në Pejë të Kosovës.

Sipas informacioneve, pacientja ka pasur edhe sëmundje të tjera, por nuk jepen më shumë detaje. Po ashtu, bëhet e ditur se në spitalin e Pejës po trajtohen gjithsej 61 pacientë me COVID-19.

Prej tyre, një pacient është në gjendje të rëndë, 11 janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi, ndërsa të tjerët janë në gjendje më stabile, thuhet në njoftim.

Shifrat e fundit të publikuara nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës tregojnë se në Kosovë janë konfirmuar gjithsej 5,118 raste pozitive me koronavirus.

Deri të hënën mbrëma, nga IKSHPK-ja kanë qenë të konfirmuara 108 viktima dhe 2,370 raste të të shëruarve.

Pas