Kryesore

Rriten temperaturat, si do të jetë moti sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:27 - 17/10/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme vendi ynë do të jetë në dominimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, çka do të shoqërohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të pakta.

Parashikohet që vranësirat të jenë më të përqendruara në zonën lindore, ndërsa kthjellimet më të dukshme do të jenë në zonën e ulët dhe në vijën bregdetare.

Temperaturat do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 21°C.

Era do të fryjë kryesisht e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjelle në det dallgëzim të ulët.

Pas