Aktualitet

Rriten temperaturat, parashikimi i motit për sot në vendin tonëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:22 - 15/07/22 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme, Ultësira Perëndimore do të mbizotërohet nga moti i kthjellët, ndërsa vranësirat e lehta do të jenë të fokusuara në zonat malore. Por në orët vijuese vranësirat e pakta do të shfaqen pjesërisht edhe në zonat e ulëta.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 36°C.

Era do fryjë e mesatarisht në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor – Perëndimor duke krijuar dallgëzim 1 – 2 ballë.

Pas