Aktualitet

Rriten temperaturat, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:20 - 25/12/21 |
Opi Nion

Deri pasdite situata meteorologjike në vendin tonë vijon me kthjellime por ngrica sidomos në gjysmën lindore të Shqipërisë.

Parashikohet që këto kushte atmosferike të na shoqërojnë gjatë mbrëmjes dhe deri mëngjesin pasaardhës. Edhe pse herë pas herë do ketë kalime vranësirash të lehta.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit rriten sërish në vlerat minimale dhe maksimale duke luhatur ekstremumet ditore nga -2°C deri në 18 °C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 45 km/h Jugor duke gjeneruar ne brigjet detare  dallgëzim 4 ballë.

Pas