Kryesore

Rriten temperaturat, dita e parë e vitit nis e kthjellët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:16 - 01/01/22 |
Opi Nion

Dita e parë e vitit 2022 ka nisur me mot të kthjellët dhe të qëndrueshëm, ndërkohë që temperaturat e ajrit priten të shënojnë rritje duke nisur që nga mëngjesi.

Parashikohet që vlerat e tyre të luhaten nga 2 gradë Celsius në mëngjes deri në 20 gradë Celsius në mesditë. Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimorë duke sjell dallgëzim 2 – 3 ballë./Opinion.al

 

Pas