Rajoni

Rriten rastet por Maqedonia e Veriut hap kufijtë dhe aeroportin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:04 - 14/06/20 |
el ida

Autoritetet shëndetësore në Maqedoni të Veriut raportuan 9 viktima dhe 162 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit.

Në Klinikën Infektive në Shkup aktualusht në trajtim mjekësor janë afro 100 persona, disa prej të cilëve në gjendje të rënduar.

Shkupi vijon të jetë qyteti me më shumë raste, ndërsa pas vendimit për të mos zgjatur gjendjen e emergjencës, qeveria e Shkupit hapi kufijtë tokësorë dhe ajrorë për udhëtarët e tranzitit.

Në mënyrë që t’u mundësohet kalimi tranzit, udhëtarët duhet të tregojnë përmes një deklarate me shkrim se ku po shkojnë dhe nuk duhet të qëndrojnë në Maqedoni të Veriut për më shumë se 5 orë./Opinion.al

Pas