Kronikë

Rrëzohet vendimi i ish-gjyqtares Hoxha, rikthehet në burg Genc Tafili


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:11 - 27/05/21 |
Opi Nion

Gjykata e Apelit ka rrëzuar vendimin e ish-gjyqtares Enkelejda Hoxha për Genc Tafilin.

Bëhet me dije se Prokuroria, pas vendimit të Apelit, ka kërkuar arrestimin e Genc Tafilit.

Kujtojmë se Tafili është liruar nga gjyqtarja Enkelejda Hoxha në vitin 2017. Tafili ishte dënuar me 20 vite burg për vrasjen e Arben Zylyftarit, ndërsa, ish-gjyqtarja Hoxha e shpalli të pafajshëm dhe vendosi lirim me kusht për të./Opinion.al

Pas