Bota

Rrëzohet avioni ushtarak ukrainas, raportohet se ka viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:15 - 22/04/22 |
Opi Nion

Një aeroplan ukrainas është rrëzuar të premten në mëngjes në jugun e Ukrainës. BBC bën me dije se aeroplani ushtarak AN-26 është rrëzuar në distriktin Vilnia në rajonin Zaporizhzhia gjatë një “fluturimi teknik”.

Autoritet lokale bëjnë të ditur se si pasojë e ngjarjes raportohet se ka viktima.

Rrethanat e rrëzimit janë duke u verifikuar dhe do të ketë më shumë informacion më vonë, shtuan autoritetet.

Pas