Kryesore

Rrëzimi i dekretit për Kodit Zgjedhor, Meta: Asnjë surprizë nga Kuvendi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:26 - 29/10/20 |
Opi Nion

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas rrëzimit në Kuvend të dekretin për shqyrtimin e Kodit Zgjedhor të miratuar nga maxhoranca pa dakordësinë e opozitës jashtëparlamentare.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Meta shprehet se nuk ka asnjë surprizë nga Kuvendi njëpartiak i inceneratorëve dhe mbetjeve.

Meta e mbyll reagimin duke përdorur shprehjen “me qetësi dhe dashuri”.

“Asnjë surprizë nga Kuvendi njëpartiak i inceneratorëve dhe mbetjeve! Me qetësi dhe dashuri! Nesër më ndiqni tek “Zonë e Lirë” e Arian Çanit!”-shkruan Meta./ Opinion.al

Pas