-Jetë dhe Stil

Rrebeshe shiu dhe vranësira, si do të ndryshojë moti sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:17 - 09/08/20 |
Opi Nion

Gjatë ditës së dielë 9 gusht, moti paraqitet i paqëndrueshëm.

Vendi mbetet në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta deri në mesditë, ndërsa në në pjesën e dytë të ditës vranësirat bëhen më të dukshme. Kjo situatë pritet të sjellë rrebeshe në zona të izoluara në veri-verilindje të vendit. Mbrëmja sjell përmirësim të kushteve atmosferike në vendin tonë.

Temperaturat e ajrit pësojnë rritje në mëngjes dhe mesditë, duke u luhatur në vlerat ditore nga 13°C deri në 37°C./Opinion.al

 

 

 

Pas