Aktualitet

Rrahu 15-vjeçarin te liqeni gjatë karantinës, polici i shpëton burgut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:57 - 30/06/21 |
Opi Nion

Gjykata e Tiranës këtë të mërkurë ka shpallur vendimin për ish-efektivin e policisë Glen Ndreu, i cili gjatë periudhës së karantinës dhunoi të miturin S.Ç teksa ky i fundit po bënte xhiro më biçikletë nga liqeni Artificial i Tiranës, jashtë orarit të lejuar.

Togat e zeza e kanë dënuar me 4 muaj punë në interes të publikut, ish-efektivin.

Ngjarja ndodhirreth një vit më parë. 15-vjeçari së bashku me një mikun e tij kishin dalë pa leje për të bërë xhiro me biçikletë. Sakaq, nëna e adoleshenti, bëri më dije që është kundra vendimit të gjykatës dhe se do ta dërgonte çështjen në Apel.

Pas