Aktualitet

Rrahën shqiptarin, lihen në burg për 15 ditë 2 tifozët holandezëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:23 - 27/05/22 |
Opi Nion

Dy tifozët holandezë që u përfshinë në një sherr në rrugën e Barrikadave do të qëndrojnë në burg për 15 ditë.

Mësohet se Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë arrest në burg 15 ditë për 2 tifozët. Ata rrahën 45-vjeçarin shqiptar me karrige në mes të Tiranës një ditë përpara finales së ndeshjes Roma-Feyenoord.

Dy holandezët akuzohen për plagosje të rëndë me dashje. 45-vjeçari mbeti i dëmtuar dhe u dërgua menjëherë në spital.

Pas