InstaBIZ

Roza Lati: I dashuri im është fans i Stines, mes nesh s’ka më ndjenja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:30 - 26/09/15 |
root

Nga Suada Daci

Roza Lati ka braktisur Agon Channel për spektaklin “Dance With Me” dhe mendon se ka bërë zgjedhjen e duhur. Aktualisht në media po flitet për një rikthim të mundshëm mes gazetares simpatike dhe ish të dashurit të saj, kantatutorit Stine. Të gjitha këto na i sqaron Roza gjatë intervistës….

 

Si u bërë pjesë e DWM, sepse në fillim u fol që do të ishte Rita?

Po Rita do të ishte, por për arsye shëndetësore por edhe për disa komplekse që Rita ka, hoqi dorë. Më pas u kontaktova unë që e prita me shumë dashuri këtë ftesë.

Kishe emocione kur u ngjite në skenë?

O zot ishte një emocion i papërshkueshëm. Kur dëgjoja brohoritje dhe duartrokitje për emrin tim, mu bë trupi miza miza.

Po kur more vesh që do ishte Nesti partneri jot, si u ndjeve e dije më parë?

Jo nuk e kam ditur. Nesti është një kërcimtar shumë i mirë në radhë të parë, pastaj kantautor i talentuar. Nuk u kompleksova aspak, jam me fat që kam partnerin më të mirë të DWM.

Ju keni partnerët e tuaj në jetën reale, a janë xhelozë atë. Ty ti ka “shkulur” ndonjëherë flokët e dashura e Nestit se e kam parë që vjen shpesh këtu?

Tani nëse ajo do të mi shkul flokët pyet Nestin (qesh), unë nuk e di sepse s’më ka dhënë asnjë lloj shenjë (qesh), madje ka patur një sjellje shumë fisnike. Ndërsa partneri im është diskret në këto gjëra dhe unë nuk e përfshi fare. Mund të them që është fans i Nestit, i dëgjon dhe i pëlqen shumë këngët e tij.

Do ti rikthehesh televizionit pas Dance With Me?

Ika nga Agon Channel sepse pronari i këtij televizioni, nuk ishte dakort që imazhi i tij të ishte në një kompeticion të tillë dhe duke marrë parasysh rrethanat e televizionit, nuk mund ti thoja jo këtij spektakli. Gjatë DWM po pres ofertat që do më vijnë nga televizionet.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas