Sport

Ronaldo shënon dy gola që në ndeshjen e parë me Manchester UTD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:44 - 11/09/21 |
Opi Nion

Cristiano Ronaldo ka shënuar dy gola që në ndeshjen e parë me Manchester United në Premier League. Ronaldo realizoi golin e parë dhe të dytë për Manchester United në fitoren 4-1 ndaj Newcastle këtë të shtunë.

Ishte ai që zhbllokoi rezultatin në fundin e pjesës së parë, duke përfituar nga pakujdesia e kundërshtarëve. Në të 62’ realizoi me kundërsulm, duke ia kaluar poshtë këmbëve topin portierit./ Opinion.al

Pas