Aktualitet

Ronaldo hyn në histori, thyen një rekord të madh në Euro


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:36 - 22/06/16 |
b.f

Cristiano Ronaldo ka hyrë në histori të Kampionatit Evropian me golin që shënoi kundër Hungarisë.

Ronaldo ka hyrë në histori, për faktin se është lojtari i parë që shënon në katër kampionate me radhë.

Ronaldo fillimisht kishte shënuar në vitin 2004, pastaj në vitin 2008, 2012 dhe sot kundër Hungarisë në vitin 2016.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas