Bota

Romë/Personat me Covid tentojnë të arratisen nga spitali,sulmojnë mjekët  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:36 - 30/08/20 |
Opi Nion

Tre emigrantë, dy gra dhe një burrë nigerianë të shtruar prej disa ditësh në spitalin ushtarak të Romës për shkak të koronavirusit, kanë tentuar të arratisen nga spitali. Ata kanë kanë dhunuar me grushta mjekë e infemierë duke krijuar kaos dhe panik.

Një mjek ka marr dëmtime të lehta, ndërsa të gjithë ata që patën kontakt me emigrantët i janë nënshtruar tamponit që ka rezultuar negativ dhe janë në pritje të përsëritjes së tij.

Të tre pacientët janë bllokuar nga karabinierët dhe janë denoncuar më pas.

Ndërkohë lideri i Lega, Mateo Salvini ka reaguar mbi këtë ngjarje duke u shprehur se italianët po vuajnë paaftësinë e Kryeministrit Conte dhe se qeveria po i vë ata në rrezik./Opinion.al

Pas