-U tha në Opinion

Ristani: Tërheqja e Alimehmetit veprim i drejtëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:24 - 05/12/22 |
el ida

Anëtar i Këshillit Kombëtar të PD, Arben Ristani e cilësoi një veprim të drejtë largimin e Ilir Alimehmetit nga gara për primaret. Duke e argumentuar më diferencën e votave, Ristani tha se gara do të kishte kuptim të vazhdonte në një rezultat më të ngushtë.

“Për shkak të diferencës së votave. Në rast se votat do të ishin shumë më ngushtë do të kishte kuptim që gara të vazhdonte. Në këtë lloj diferencash për mua është veprim i drejtë. Dhe për më tepër, risia që ata sjellin është një gjë shumë e mirë për të vazhduar më tutje./Opinion.al

Pas