Aktualitet

“Rishfaqet” Adriatik Llalla, kërkon pezullim të vendimit me dy vite burgim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:04 - 09/10/21 |
Opi Nion

Është ‘rishfaqur’ pas disa javësh i arratisur ish-Kryeprokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla.

Llalla  kërkon pezullimin e vendimit me dy vite burgim që të mos shkoj kështu  pas hekurave.

Bëhet me dije se kërkesën Llalla e ka bërë nëpërmjet avokatit të tij, teksa çështja është hedhur në short dhe pritet të shqyrtohet nga GJKKO.

Ditën e djeshme SPAK ka shpallur në kërkim ndërkombëtar ish-Kryeprokurorin e Përgjithshëm për akuzën e fshehjes së pasurisë./Opinion.al

Pas