Kryesore

Rindërtimi/ Rama: Prej rrënojave të tragjedisë po lind një jetë e re


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:29 - 06/09/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama e ka nisur  duke publikuar foto nga kantieret e rindërtimit të banesave të shkatërruara nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit.

Krahas fotove, Rama shkruan në faqen e tij zyrtare në “Facebook” se prej rrënojave të tragjedisë po lind një jetë e re.

“Mirëmëngjes dhe me këtë album nga disa kantiere të Rindërtimit, ku prej rrënojave të tragjedisë po lind një jetë e re për ata që u goditën më shumë, ju uroj një të diel të bukur”,- shkruan Rama./ Opinion.al

Pas