Aktualitet

Rindërtimi/ Rama nxjerr pamjet nga Bubqi: Do të jetë gati në vjeshtëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:09 - 17/08/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka publikuar ditën e sotme një video nga Bubqi ku po ndërtohen banesa të reja në kuadër të Rindërtimit.

Rama, nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale, thotë se qendra e re urbane në këtë fshat do të jetë gati në vjeshtë.

Ndërkohë bëhet me dije se ajo do të përbëhet nga 7 pallate, 78 shtëpi individuale, shkollë dhe qendër administrative.

STATUSI NGA EDI RAMA
🏫🏘 🏡 🏢 Bubq – Vijon puna për qendrën e re urbane e cila do të jetë gati në vjeshtë🙏, me 7 pallate, 78 shtëpi individuale, shkollën dhe qendrën administrative

Pas