-Jetë dhe Stil

Rimelet me ngjyra, ja me cilat sy shkojnë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:58 - 29/10/15 |
root

Jeni lodhur duke përdorur gjithnjë të njëjtin rimel të zi?! Mos u shqetësoni, tani keni një sërë variante ngjyrash, vetëm se duhet të dini me cilën ngjyrë sysh shkojnë më shumë.

Ngjyra blu e errët

Është perfekte për sytë ngjyrë lajthi, por dhe për sytë e zinj e të kaltër. Kjo ngjyrë është më ideale se sa një rimel i zi.

Bluja elektrizuese

Është ideale për sytë gështenjë të errët, duke i treguar ata më të plotë. Bluja elektrizuese shkon gjithashtu edhe tek sytë e kaltër dhe gri.

Ngjyra violë

E përkryer për njerëzit me sytë e errët dhe të gjelbër.

Ngjyra kafe

Kjo ngjyrë  shkon shumë me tiparet e biondeve, njerëzve me sytë jeshilë si dhe është perfekte për ata që i kanë qerpikët shumë të gjatë.

Ngjyra jeshile

Këtë ngjyrë rimeli mund ta përdorin, të gjithë ata njerëz që i kanë sytë me nuancat e kafes.

Ngjyra korale

Është cilësuar si ngjyra më e vështirë dhe e guximshme për tu përdorur, por ajo është shumë e përshtatshme për sytë e gjelbër dhe të kaltër.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas