Aktualitet

Rikthimi i ujit në Tiranë, Veliaj: Mos gëzoni, moti do prishet sërish


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 01:30 - 25/11/15 |
b.f

TIRANE- Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve vuri në pune impiantin e filtrimit të Bovillës, dy ditë pas mijëra familje në Tiranë mbeten pa ujë të pijshëm.

Kryebashkiaku Veliaj paralajmeroi situata të ngjashme si pasoje e perkeqesimit te motit kur tha se “situata do te perkeqsohet serish neser, sot ne darke, por neser do te jete me keq, parashikojme serish 80ml. 7 sec”.

Prej të dielës në mbrëmje 60 përqind e kryeqytetit nuk u furnizua me ujë të pijshëm.

Po kështu mungesën e ujit e vuajtën edhe të sëmurës. QSUT, Spitali Ushtarak dhe Maternieti mbeten pa ujë dhe pacientët u përcollën në shtëpia, duke ndërprerë mjekimin.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas