-U tha në Opinion

“Rikthimi i Leka Zogut”, ndiqni LIVE emisionin Opinion


               Publikuar në : 21:58 - 10/09/19 |
xhu lia

Këtë të martë në emisionin “Opinion” transmetohet një dokumentar i realizuar nga BBC në Shqipëri në vitin 1997.

Në atë kohë vendi ishte përfshirë nga kaosi dhe depot e armëve ishin hapur. Në këtë dokumentar tregohet edhe për referendumin propozuar shqiptarëve për formën e regjimit nëse do të ishte Monarki apo Republikë.

Pretendenti për fron Leka Zogu mbërriti në Tiranë në një atmosferë të ndezur.

Trupa e BBC mbërriti në Tiranë  dhe realizoi një dokumentar interesant me titull “Në kërkim të Monarkut”, duke përshkruar traumën e Shqipërisë në vitin 1997 si dhe fushatën e Leka Zogut./Opinion.al/

Pas