Aktualitet

Rikthehen reshjet e shiut, parashikimi i motit për ditën e sotme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:18 - 06/05/22 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme territori shqiptar përgjatë gjithë 24-orëshit do të dominohet nga moti i kthjellët dhe vranësira të shpeshta duke rrezikuar shira lokalë në pjesën më të madhe të vendit, më të theksuara në zonat veriore.

Parashikohet që orët e pasdites dhe në vijim të dominohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash ku nuk do të mungojnë momentet me pika shiu. Po ashtu, gjatë pasdites dhe në mbrëmje pritet forcim i paramatrit të erës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes por mesdita sjelle rënie të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 23°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi perëndimor-veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë./Opinion.al

Pas