Aktualitet

Rihapet dosja “Hajdari”, gjykata pranon kërkesën e Izet Haxhisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:43 - 21/06/18 |
b.f

Gjykata e Tiranës ka pranuar kërkesën e Izet Haxhisë për të hapur dosjen “Hajdari”.
Haxhia ka qene i dënuar në mungesë dhe pas dy dekadash arrati, është ekstraduar nga Turqia ku kërkon të gjykohet nga fillimi. Ai ka kërkuar që në gjyq të dëshmojë Sali Berisha. Vendimi i gjykatësit Besnik Hoxha u prit me duartrokitje në sallë ku ishte i pranishëm vetë Haxhia dhe disa të afërm të tij.

Gjyqtari: Gjykata në përfundim të këtij gjykimi, përfundimisht vendosi në afat në favor të kërkuesit Izet Haxhia të drejtën e Apelimit. Kundër vendimit të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë nr 360, datë 29.04.2002. Kundër këtij vendimi, bëhet ankim bashkë me vendimin përfundimtar.

Avokati: “Do rendisim prova dhe të arsyetojmë përse jemi të pafajshëm. Dosja hetimore ishte qepur keq. Dje patëm mundësi të marrim dosjen prej 700 faqesh.

Pas