Aktualitet

Riaktivizohet vatra e zjarrit në Lunxhëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:57 - 04/08/21 |
Opi Nion

Është riaktivizuar ditën e sotme një vatër e rrzikshme zjarri në Lunxhëri. Forcat e zjarrfikëses Gjirokastër të mbështetura nga 100 forca ushtarake janë në terren për të shuar këtë vatër mes fshatrave Qestorat dhe Tranoshishtë.

Mësohet se vatra e zjarrit është aktivizuar këtë mëngjes, teksa helikopteri deri tani ka kryer 2 inkursione per shuarjen e flakëve. Në orën 03:30 jane shuar flaket ne Kalane e Shen Triadës ku gjenden antenat e telefonive celulare. Vatra e mesiperme eshte e vetmja e riaktivizuar deri tani./Opinion.al

Pas