Aktualitet

Riaktivizohet vatra e zjarrit në Lunxhëri, zjarrfikësja në terren


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:22 - 03/08/21 |
Opi Nion

Pas disa ditësh që ishte e shuar një tjetër vatër zjarri është riaktivizuar në Lunxhëri të Gjirokastrës.

Aktualisht forcat e shërbimit të zjarrfikëses ndodhen në terren, ku po përballen me flakët dhe po mundohen të neutralizojnë zjarrin.

Kujtojmë se një natë më parë u shkrumbuan me shumë se 40 ha kullotë dhe shumë drurë frutore kryesisht vreshtari ku policia zbuloi edhe zjarrvënësin, të cilin e kurseu nga arrestimi.

Duket se temperaturat e larta të ajrit kanë influencuar sërish ne riaktivizimin e zjarreve të cilat po avancojnë ne pjesën e sipërme të fshatit Krinë dhe Kakoz./Opinion.al

Pas