Aktualitet

Restaurohet monumenti i Pavarësisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:24 - 25/11/15 |
b.f

TIRANE-Në prag të 28 nëntorit ka përfunduar restaurimi i monumentit të pavarësisë në qendër të Tiranës. Restauruesit thonë se janë hequr shkarravinat dhe janë zëvendësuar panelet e grabitur.  Puna e tre specialisteve te Drejtorise se Riprodhimit te Veprave te Artit u perqendrua edhe ne strukturen e simbolit te Pavaresise. Nderhyrje eshte bere edhe ne faqet e brendshme. Restaurimi kushtoi nje milione leke.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas