Aktualitet

Reshjet e dendura të shiut, Vjosa del nga shtrati


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:58 - 29/11/21 |
Opi Nion

Kushtet atmosferike me rreshje të dendura shiu kanë bërë që niveli i lumit Vjosa të rritet ndjeshëm.

Ndërkohë bëhet me dije se lumi në pjesën e pazarit te tregu i gjësë së gjallë në Novoselë, ka dalë nga shtrati.

Lumi Vjosa, në vitet e fundit, gjatë sezonit të dimrit, kur rritet edhe sasia e rreshjeve ka shkaktuar disa herë dëme në shtëpitë dhe tokat bujqësore të banorëve të zonës së Fierit dhe Vlorës, për shkak të daljes nga shtrati.

Pas