Aktualitet

Reshje të pakta shiu në këto zona dhe ulje e temperaturave, parashikimi i motit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:20 - 09/11/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme territori shqiptar do të mbizotërohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike. Vranësirat do të jenë të pranishme duke sjellë reshje të dobëta shiu, më të dukshme në zonat veriore-veriperëndimore. Në orët e vona të natës, pritet përmirësim gradual i motit duke larguar vranësirat dhe shirat nga i gjithë territori i vendit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 24°C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjell në brigjet detare dallgëzim 3 ballë./Opinion.al

Pas