Aktualitet

Reshje shiu në këto zona, parashikimi i motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:14 - 28/12/21 |
Opi Nion

Këtë të martë vranësirat e dendura mbeten prezentë në vendin tonë gjatë paradites, duke sjellë reshje në zonat Veriore dhe Qendrore. Por në Jug të Shqipërisë reshjet do të jenë më të pakta. Parashikohet që në orët e pasdites dhe mbrëmjes të kemi pakësim të reshjeve në të gjithë vendin duke bërë që në orët e vona të natës të ketë ndërprerje të tyre.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 19°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi sërish Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë./Opinion.al

Pas