Aktualitet

Reshje shiu dhe stuhi breshëri, parashikim i motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:47 - 30/05/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës të sotme do të vijojë ndikimi i masave ajrore të paqëndrueshme mbi vendin tonë, ku Veriu dhe pjesërisht zonat qendrore paraqiten me vranësira të dendura dhe shira të izoluar e të pakët, nuk përjashtohet mundësia edhe e stuhive të vogla afatshkurtra të breshërit.

Ndërsa mbrëmja do të sjellë përmirësim gradual të kushteve atmosferike, duke bërë që moti i kthjellët të dominojë në pjesën më të madhe të Shqipërisë, por vranësirat mbeten të dukshme në zonat përgjatë kufirit lindor.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit por mesdita sjell rënie duke shënuar vlerat minimale dhe maksimale 8°C deri në 25°C. Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi deri 45-50 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 4-5 ballë./Opinion.al

Pas