Aktualitet

Renald Rista, si u vodh serveri i TatimeveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:06 - 27/10/15 |
root

Renald Rista, ish drejtor i IT në Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve, në një intervistë  të dhënë një vit më parë për emisionin Opinion, të gazetarit Blendi Fevziu ka shpjeguar sesi u vodhën të dhënat nga serveri i Tatimeve. Në emisionin e 11 shkurtit të vitit 2014, Rista është shprehur se “ai kishte caktuar  4 persona të IT-së, të mbikqyrnin Ermal Beqirin dhe tre personat e tjerë që vinin nga kompani private, për të monituruar aktivitetin që ata do të kryeheni. “Kopjimi zgjati 3 ditë. Filloi të premten rreth orës 5 pasdite dhe ka përfunduar të dielën rreth orës 10 të darkës. U kopjuan të gjithë serverat”. Pyetjes së gazetarit Fevziu se për çfarë ju duheshin ato të dhëna, Rista i është përgjigjur se, “fusha e përdorimit të tyre është shumë e gjerë dhe se personat që mund ti përdorinin këto të dhëna mund të orientonin tregun”.

Intervista e plotë do të botohet së shpejti në Opinion.al

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas