Rajoni

Rekord të infektuarish me COVID në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:15 - 18/11/20 |
Al Do

Maqedonia e Veriut  ditën e sotme ka shënuar 1.406 raste me COVID-19, numri më i lartë që nga fillimi i pandemisë.

Rastet e reja përbëjnë 41% të personave që kanë kryer tamponin.

Situata mbetet e rëndë edhe sa i përket viktimave. Autoritetet kanë njëoftuar se 21 persona humbën jetën në 24 orët e fundit.

Vatra kryesore aktive e infektimeve rezulton të jetë Shkupi. Qyteti i Tetovës, Gostivarit, Prilepit dhe Kumanovës janë kategorizuar si qytete ku rastet e infektimeve janë gjithashtu në rritje duke e bërë situatën kritike për Maqedonin e Veriut.

Pas