Rajoni

Rekord negativ në Maqedoninë e Veriut, rriten sërish të infektuarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:16 - 05/06/20 |
el ida

Vijojnë të jenë negative të dhënat që vijnë nga Maqedonia e Veriut për sa i përket pandemisë së koronavirusit.

Autoritetet shëndetësore raportojnë se në 24 orët e fundit në vend kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, 177 persona të tjerë.

Gjithashtu 2 persona kanë humbur betejën me virusin duke e çuar në 149 bilancin total të viktimave. Shkupi vazhdon të mbetet vatra e rasteve të reja dhe sipas raportit, në kryeqytet janë shënuar 105 raste.

Numri i të infektuarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut që nga nisja e pandemisë ka arritur në 2787 prej të cilëve 1,629 janë shëruar./Opinion.al

Pas