Rajoni

Regjistrohen 43 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:02 - 02/06/21 |
Opi Nion

Maqedonia e Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve janë bërë 3 007 testime dhe janë regjistruar vetëm 43 raste të reja me koronavirus në të gjithë vendin.

Prej rasteve të reja 24 janë në Shkup, Kumanovë 5, Manastir dhe Ohër 3, Prilep, Tetovë dhe Kërçovë 2, dhe nga 1 në Gjevgjeli dhe Vinicë.

Sipas autoriteteve shëndetësore po ashtu janë regjistruar 48 të shëruar dhe 6 pacientë kanë humbur jetën. Prej pacientëve të vdekur dy janë nga Shkupi dhe nga një ka në Manastir, Kumanovë, Tetovë dhe Veles./Opinion.al

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut janë diagnistifikuar gjithsej 155 345 pacientë me COVID-19, ndërsa prej tyre 148 846 janë shëruar dhe 5 429 kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive është 1 070./Opinion.al

 

Pas