Aktualitet

Recitoi poezinë e Nolit,Kryemadhi ngatërron autorin:Siç e ka thënë Migjeni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:02 - 03/04/21 |
Opi Nion

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi gjatë një vizite elektorale të zhvilluar nga Vlora zgjodhi te recitonte disa rreshta të poezisë ‘Anës lumenjve’, por në fund i ngatërroi autorin.

Kryemadhi u shpreh se këto ishin rreshta të Migjenti, kur në të vërtetë poezia është e shkruar nga Fan Noli.

Mirëpo Kryemadhi e ka kuptuar menjëherë gabimin dhe për ta “ndrequr”, ka dalë në një video me Luan Ramën, ku thotë “Luan nuk merrem më me poezi, se edhe sot në Vlorë që doja të recitoja Fan Nolin e ngatarrova me Migjenin, kshu që po ti le ty poezitë”.

Pas