InstaBIZ

Realizon ëndrrën, njihuni me modelen e parë me sindromën Down


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:55 - 10/09/18 |
b.f

Marian Avila është një modele e re me sindromin Down që i tregonte botës që nuk ka barriera.

Ajo bëri që ëndrrat e saj të bëhen realitet të shtunën ndërsa sfiloi në pasarelën e Javën e Modës në New York.

21-vjeçarja spajolle bëri debutimin në Midtown Manhattan në koleksionin e pranverës së stilistes Talisha White.

Avila është e para vajzë me sindromën Doën që sfilon në New York.

“Ndihem shumë e lumtur dhe gjithmonë kam dashur të sfiloja,”-tha ajo.

White dhe Avila kontaktuan përmes internetit pasi një tjetër modele i tregoi stilistes historinë e 21-vjeçares.

“Avila ka qenë një supermodele tepër e zënë, pasi është takuar me shumë njerëz,”-tha stilistja.

“Unë jam shumë i lumtur për të. Ajo është takuar me Vogue, me Harper’s Bazaar, me dyqane të ndryshme e agjenci të ndryshme modelimi.”

Pas