Sport

Real Madrid triumfon ndaj Barcelonës  në “Camp Nou”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:09 - 24/10/21 |
Opi Nion

Real Madrid ka arritur të triumfojë ndaj  Barcelonës në El Clasico duke triumfuar në stadiumin “Camp Nou” i mbushur me 90 mijë tifozë pas më shumë se një viti e gjysmë i zbrazët prej pandemisë. Golat e Alabas dhe Vazquez vulosën fatin e takimit, ndërkohë që për Barcelonën ka shënuar Aguero në sekondat e fundit të lojës, por pa mundur të ndryshojë fatin e ndeshjes. Me këtë fitore marilenët mbërrijnë në krye të renditjes por ndërkohë kanë edhe një ndeshje më pak./Opinion.al

Pas