Kryesore

Real Madrid fitues i Champions League


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:34 - 28/05/22 |
Opi Nion

Real Madrid është fitues i  UEFA Champions League, pas përballjes me Liverpool në Stade de France.

Ndeshja është mbyllur me rezultatin 1-0 në favor të madrilenëve, me një gol të shënuar në minutën 59-të nga Vinicius.

Në pjesën e dytë Liverpool pati të paktën tre raste, por pa arritur të finalizojë në portën kundërshtare përballë portierit Courtois.

Ky është triumfi i 14-të për Los blancos në Champions League dhe i 4-ti për Ancelotin. /Opinion.al

Pas