Aktualitet

Reagon Imeraj pas provave të ONM: Aktet s’më janë vënë në dispozicion


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:37 - 29/06/21 |
Opi Nion

Ka reaguar Drejtuesja e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, Elisabeta Imeraj pasi Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit paraqiti prova shtesë pranë Komisionerit Publik.

Kjo e fundit në një prononcim për gazetaren Klodiana Lala është shprehur se do paraqiste kërkesën për t’u njohur me këto akte.

Ndër të tjera Imeraj theksoi se mbështet një proces të drejtë dhe ligjor.

“Aktet shtese te ONM – se, nuk me jane vene ne dispozicion per thuajse tre vjet hetime. Do paraqes kerkese për t’u njohur me keto akte, dhe me pretendimet. Mbeshtes nje proces te drejte ligjor dhe pres nje proces te drejte ligjor.”, tha Imeraj./Opinion.al

Pas