Aktualitet

Reagon IGJEUM: Sa i fortë ishte tërmeti, Panik tek qytetarët


               Publikuar në : 21:20 - 28/01/20 |
Geljano Fataj

Lëkundjet të forta të tërmetit regjistruar mbrëmjen e kësaj të marte në Shqipëri, rreth orës 21:15. Sipas IGJEUM tërmeti ishte me magnitudë 4.9 me thellësi 7 km me epiqendër 3 km në veri të fshatit Bubq.

Lëkundja sizmike ka zgjatur disa sekonda dhe ka shkaktuar panik te njerëzit të cilët kanë dalë nga banesat.

Kjo është lëkundja më e fortë sizmike që godet sërish vendin tonë me epiqendër po në Durrës që pas 26 nëntorit të 26 nëntorit që ishte 6.4 ballë dhe që shkaktoi 51 viktima dhe dëme të shumta materiale./ Opinion.al

Pas