Aktualitet

Raportuesja për Kosovën në PE flet për votimin e Kurtit: I pa pranueshme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:15 - 25/04/21 |
Opi Nion

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka reaguar ashpër pas votimit që  kryeministri Albin Kurti bëri në zgjedhjet elektorale në Shqipëri.

Nëpërmjet një postim në “Twitter”, Cramon e konsideron votimin e Kurtit të papranueshëm. Sipas saj, në Kosovë ankohen për ndërhyrje nga Serbia dhe nga “ana tjetër kryeministri i Kosovës voton në një shtet fqinj.”

Postimi i plotë në Twitter:

“Nuk mund ta kuptoj për çfarë bëhet fjalë. Në njërën anë të gjithë në Kosovë ankohen për ndërhyrje nga Serbia ose nga [email protected] vetë, por nga ana tjetër këtu kryeministri i #Kosovës voton në një shtet fqinj. E pa pranueshme. Të paktën për mua.”/Opinion.al

Pas