Politikë

Ramazan Gjuzi në krye të komisionit parlamentar të Edukimit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:07 - 21/05/20 |
Opi Nion

Ramazan Gjuzi do të zëvendësoj Fatjona Dhimitrin në krye të komisionit Parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit.

Emri i Ramazan Gjuzi  është kërkuar nga kreu i grupit parlamentar të deputetëve për “Demokraci dhe Drejtësi”, Edmond Stojku.

Ky grup ka 13 deputetë dhe rrjedhimisht ka kërkuar një kryetar të grupit Parlamentar të opozitës, ashtu siç ka tre grupi i Myslim Murrizit.

Gjuzi është nuk është aktiv në Kuvend, duke u futur tek kategoria e deputetëve të heshtur. Ramazan Gjuzi  u bë i famshëm përmes një gjesti i pahijshëm gjatë njërës së mbledhjeve të komisionit ku ai bënte pjesë ku u kap duke futur gishtin në hundë./ Opinion.al

 

Pas