Politikë

Rama:Programi i Lulit një tramvaj me shalqi që s’piqen, me Ilirin makinist


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:55 - 01/10/20 |
el ida

Kryeministri Edi Rama, ka ironizuar me programin me 5 pika të prezantuar nga Partia Demokratike për rimëkëmbjen e ekonomisë.

Me anë të një postimi të shkurtër në Twitter, Rama shkruan se programi është një “tramvaj me shalqi që nuk piqen kurrë”, ku Luli është pasagjeri VIP.

“Programi i Lulit është një tramvaj me shalqi që nuk piqen kurrë, me Ilirin makinist, Monikën fatorino, Saliun shkarkues gazrash dhe vetë Lulin pasagjer VIP”, lexohet në statusin e kreut të qeverisë.

Pas