Aktualitet

Rama:Me infrastrukturën e re ka ndryshuar rrënjësisht rruga drejt Syrit të KaltërBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:51 - 11/06/22 |
Opi Nion

Kryeministri, Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm duke publikuar pamje nga zona e mbrojtur e Syrit të Kaltër.

Në një postim në rrjetin social “Facebook” kreu i qeverisë thotë se infrastruktura e re e ndërtuar atje ka ndryshuar rrënjësisht rrugën turistike.

Po ashtu Rama thekson se Syrit të Kaltër i është zgjeruar zona e mbrojtur me statusin e Parkut Natyror prej 290 hektarë.

“MIRËMËNGJES

dhe me infrastrukturën e re për këmbësorë e çiklistë që ka ndryshuar rrënjësisht rrugën turistike drejt Syrit të Kaltër, të cilit tashmë ia kemi zgjeruar zonën e mbrojtur, me statusin e Parkut Natyror prej 290 hektarë, ju uroj një fundjavë të mbarë”-shkruan Rama.

 

Pas