Aktualitet

Rama:Hirodrovori i Divjakës, i pajisur me elektromekanikën e gjeneratës së funditBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:55 - 09/02/22 |
Opi Nion

Kryeministri, Edi Rama, mëngjesin e sotëm në një postim në rrjetin social “Facebook” , ka postuar pamje të hidrovorit të ri në Divjakë.

Rama bën me dije ky investim është pajisur me elektromekaninën e gjeneratës së fundit dhe do të garantojë kullimin e ujit në çdo kohë të përreth 1400 hektarëve tokë bujqësore.

“Mirmëngjës, dhe me hidrovorin e ri të Divjakës, i ndërtuar dhe pajisur me elektromekanikën e gjeneratës së fundit, që do të garantojë kullimin në çdo kohë të përreth 1400 ha tokë bujqësore, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama./Opinion.al

 

Pas